• Sat. Nov 27th, 2021

AL2

…është media jote

Postimi i Ramës për Velipojën në “Facebook”, Basha: Cínik, përgjegjësi për këtë situatë vetëm rikonfirmon se…

Byadmin

Jun 27, 2021

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reàguar pas ngjàrjes tràgjike në Velipojë ku u vrànë katër persona dhe u plàgosën dy të tjerë, teksa i referohet postimit të kryeministrit Edi Rama që përshëndeti mëngjesin e sotëm me një foto nga bregdeti i Velipojës, pa përmendur ngjàrjen dhe më pas e fshíu.

Basha dénon postimin e Ramës, të cilin e quan cínik, teksa shkruan se shteti është gjùnjëzuar përpara krímit. Kreu i PD bën përgjegjës për situatën kryeministrin Rama.

“Kur polícia reduktohet në vegël të regjímit për të mbrojtur pùshtetin dhe lídhjet me krímin, kur përgjigja e vetme sa herë përgjàken qytetet tona është “héngshin kokat e tyre”, jeta e qytetarëve, fëmijëve dhe familjeve shqiptare është në rrezík. Me postimin cínik si i sotmi pas màsakrës së Velipojës, përgjegjësi për këtë situatë nuk e fshéh dot përgjegjësinë e tij, por vetëm rikonfirmon gjunjézimin e shtetit para krímit të bërë njësh me pùshtetin e tij të korrùptuar deri ne palcë”, shkruan Basha në “Twitter”.

foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *