• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

ZYRTARE/ Amir Abrashi firmos me ekipin e ri! (FOTO)

Byadmin

Jun 23, 2021

Amir Abrashi është lojtari më i ri i Grasshoper. Ka qenë vetë klubi  zviceran që ka njoftuar firmën me mesfushorin e Kombëtares shqiptare.

Abrashi rikthehet kështu te Grasshoper, aty ku shpërtheu para 11 viteve. 31 vjeçari kaloi 5 sezone me zviceranët para se të transferohej në Gjermani tek Frajburgu.

Abrashi kalon te Grasshoperi si lojtar i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Frajburgun dhe ka firmosur për dy vite.

“Gjithmonë kam dashur të rikthehet te Grasshoperi dhe tani ishte koha e duhur për ta bërë këtë. Mezi po pres të rikthehem në shtëpi”, tha Abrashi në fjalët e para pas zyrtarizimit.

Pasi kaloi gjashtë vjet te GC, Abrashi kaloi në Freiburg, ku ai luajti 60 ndeshje
Bundesliga dhe 33 në Bundesliga 2.

Në gjysmën e dytë të sezonit, kapiteni i kombëtares shqiptare u huazua te FC Basel 1893.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *