• Tue. Nov 23rd, 2021

AL2

…është media jote

Presidenti Meta “harron” politikën, filmohet i relaksuar teksa luan me lojtarin e Erzenit (VIDEO)

Byadmin

Jun 23, 2021

Presidenti i Republikës së Shqipërisë pas pranverës intensive duket se e ka ”harruar” politikën.

Më herët gjatë ditës kreu i shtetit ishte i pranishëm në një ceremoni në Presidencë ku dekoroi me titullin “Mjeshtër i Madh” tre ish-futbollistët e Tiranës, Pavle Bagaviki, Bujar Tafaj dhe Perikli Dhale.

Në video Presidenti Meta shfaqet i relaksuar, ndërsa nuk e ka problem edhe privatësinë, pasi vendi ku ka zgjedhur të qëndrojë është i mbushur me pushues.

Kujtojmë që me 104 vota pro Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi nga detyra Presidentin e Republikës Ilir Meta, për shkelje të rënda të Kushtetutës pas propozimit të 39 deputetëve të maxhorancës dhe një raporti nga një komision i posaçëm.

Vendimi i Parlamentit për ta shkarkuar i ka kaluar edhe Gjykatës Kushtetuese, që do të vendosë për fatin e tij në krye të institucionit të Presidentit.

Më poshtë pamjet ku Meta luan volejboll:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *