• Wed. Nov 24th, 2021

AL2

…është media jote

Tefik Osmani përlotet teksa flet për rastin e Eriksen (VIDEO)

Byadmin

Jun 13, 2021

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian Eriksen u rrézua në fushë dhe u desh ndërhyrja e mjékëve që të shmàngej tràgjedia gjatë ndeshjes së Europianit mes Danimarkës dhe Finlandës, që po luhej në Kopenhagen.

Për fat të mirë, futbollisti danez ndodhet në spítal dhe tashmë gjendja e tij duket e stbíllizuar dhe ndodhet jashtë rrezíkut për jetën.

Pas kësaj ngjarjeje, Tefik Osmani, i ka dërguar solidaritetin dhe urimin që futbollisti danez të kthehet sa më parë në jetën normale.

No description available.

Tefik Osmani, drejtori sportiv i Tiranës, u përlot në Euro ⚽ Tani, duke folur për episodin që mbajti në ankth të gjithë botën e futbollit, humbjen e ndjenjave në fushë nga Christian Eriksen.

“Është momenti më i vështirë për një drejtues futbolli. Eriksen sot ka fituar medaljen më të madhe. Na vjen mirë që situata është nën kontroll”, tha ai fillimisht.

“. Po të shikosh ato çaste, të fusin ankth. Po të vazhdoj edhe pak, mbase edhe prekem sepse kemi kaluar shumë situata në futboll dhe e dimë se çfarë është për shokun…”, tha Osmani me sytë e përlotur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *