• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

“Uells-Zvicër”, formacionet zyrtare. Xhaka dhe Shaqiri gati të ‘pùshtojnë’ Europianin

Byadmin

Jun 12, 2021

Do të luhet në orën 15:00, në stadiumin “Baku Olympic” të Bakusë, Uells-Zvicër e vlefshme për Grupin A të EURO 2020.

Të dyja skuadrat do të synojnë fitoren e parë që në ndeshjen debutuese.

Nga rreshtimet në fushë vihet re loja sùlmuese nga dy kombëtaret.

Euro 2020/21 BettingTop10 Wales Vs Switzerland match & betting preview

Në formacionin e skuadrës Helvete luajnë dhe 2 shqiptarët, Granit XHaka dhe Xherdan Shaqiri.

Ato janë titullarë të padiskutueshëm dhe janë boshti i kombëtares zviceriane.

Edhe pse Shqipëria nuk luan në finalet e EURO 2020, pjesmarrja në kompeticion e lojtarëve shqiptar na bën krenar.

Kosovo and Albania raise funds to pay Shaqiri and Xhaka fines · The42

FORMACIONET ZYRTARE –

UELLS – (4-3-3): Uard; Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam; Morrell, Alen, Ramsej; Xhejms, Mur, Bejl. Trajner: Robert Pejxh.

ZVICRA – (5-2-3): Somer; Mbabu, Elvedi, Shar, Akanji, Rodrigez; Xhaka, Frojler; Seferoviç, Embolo, Shaqiri. Trajner: Vladimir Petkoviç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *