• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Lojtari i Tiranës drejt largimit. Ja ku pritet të luajë sezonin e ardhshëm…

Byadmin

Jun 12, 2021

Lojtari i talentuar, Marsel Ismajlgecin është drejt largimit nga Tirana.

Mes palëve dhe klubit të Tiranës do të ketë një takim ku do të vendoset e ardhmja e lojtarit.

Për mbrojtësin ka oferta pa fund nga Turqia, Hungaria e Belgjika.

Marsel Ismailgeci of KF Tirana looks dejected during the UEFA Europa...  News Photo - Getty Images

Bardheblutë duan të arkëtojnë paratë para nisjes së merkatos, që të kenë mundësi për të investuar në lojtarë të rinj.

Pas Gentit dhe Cercle Bruzhit është radha e Ferencvaroshit që kërkon shërbimet e mbrojtësit të Tiranës.

Menaxherët e klubit hungarez kanë qenë në Tiranë në sfidën mes Tiranës dhe Partizanit dhe kanë parë nga afër lojtarin.

Skuadra kampione e Hungarisë me shumë mundësi është shumë pranë transferimit të Ismajlgecit.

Tirana mposht Dinamo Tbilisin, në raundin e dytë takohet me Crvena Zvezdën  - Gazeta Metro

Nga ana tjetër, bardheblutë për këtë transferim janë të gatshëm, ndërsa bisedimet nisin nga 400-500 mijë euro.

Me sa kuptohet, hungarezët pas Uzunit dëshirojnë seriozisht të marrin në ekipin e tyre mbrojtësin e majtë.

Ato e konksiderojnë futbollin shqiptar një ‘minierë’ talentesh dhe për këtë janë të gatshëm të investojnë/=.

Football: Ferencvaros stun Dinamo in Champions League qualifying - CNA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *