• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Kombëtarja BIG në ‘télash’. Tifozët nuk besojnë tek triumfi i saj në EURO 2020.

Byadmin

Jun 12, 2021

Në bazë të një sondazhi shumica e tifozëve në Gjermani nuk mendojnë se skuadra e tyre do të fitojë trofeun.

Gati 23% mendojnë se “Pancerat” do të elíminohen në çerekfinale, 22% besojnë se skuadra e tyre nuk do të shkojë më shumë se faza gjysmëfinale.

Pesimizmi i tifozëve gjerman mund të jetë si rrezultat i performancave në vitet e fundit.

Euro 2020 Germany Squad: Fixtures, Schedules, key players, Predictions

Kalimi i grupit nga Gjermania është shumë i vështírë duke parë që do ndeshen me Francën dhe Portugalinë.

Nëse skuadra drejtuar nga Joakim Lëv do të arrinte të dilte e para ose e dyta nga grupi, shanset për të fituar trofeun në fund do të rriteshin ndjeshëm.

Euro 2020: Germany coach Joachim Löw looking to end ′difficult year′ on a  high | Sports| German football and major international sports news | DW |  18.11.2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *