• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

“Euro 2020″/ Andi Lila: Shpresoj që Shqipëria të rikthehet në Evropian!

Byadmin

Jun 12, 2021

Ka nisur puntata e parë e “Euro 2020” në RTV Ora, nën drejtimin e Albana Bejko dhe Fatjon Kuqarit, emision i cili do të zgjasë gjatë gjithë Evropianit.

Mes të ftuarve të parë të emisionit, ishe edhe ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare, Andi Lila i cili tha se shpreson se një ditë edhe Shqipëria të futet sërish në Evropian.

Ne e kemi prerë biletën për në Evropian edhe para se të futeshim në Evropë dhe për këtë gjë jemi krenarë. Nostalgjia është e madhe, si unë ashtu edhe gjithë futbollistët e tjerë”, tha ai fillimisht.

Nis "Euro 2020" në RTV Ora, Lila: Shpresoj që Shqipëria

Unë lutesha qysh fëmijë që gjenerata ime të shkonte në një eveniment të tjera“, shtoin Lila.

Ne kemi shumë braza të mirë dhe jam i sigurt që do të futen sërish në evenimente të tilla”, tregon ish-lojtari i Kombëtares.

Unë uroj që Kombëtarja shqiptare të rikthehet kështu në Evropian dhe evenimente të tilla pasi i kemi të gjitha mundësitë”, përfundoi And Lila.

Andi Lila: Basha, kryeministri i ardhshëm do i ndryshojë faqen sportit  shqiptar - Vizion Plus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *