• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

E frikshme në Euro2020! Eriksen péson atak kardíak gjatë ndeshjes Danimarkë-Finaldë! (VIDEO)

Byadmin

Jun 12, 2021

Kapiteni i Danimarkës, Christian Eriksen ka përjetuar një sulm gjatë ndeshjes ndaj Finlandës duke rënë në tokë pa ndjenja.

Ndeshja mes dy kombëtareve skandinave ka sjell momente ankthi për gjithë futbollistët e pranishëm, por edhe tifozët e futbollit.

Kjo pasi kapiteni i Danimarkës, Eriksen është rrézuar në tokë pa ndjenja.

Gjyqtari i ndeshjes, por edhe lojtarët kanë kërkuar intervenim të shpejtë të ekipeve mjekësore.

Megjithatë, ylli i Interit vazhdon të mbetet i shtrirë dhe duke marrë ndihmën e mjékëve.

Dyshimet e para janë se Christian Eriksen ka pësùar sùlm në zemër.

eriksen hashtag on Twitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *