• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Dinamo nuk hùmb kohë. ‘Rrëmbén’ lojtarin kryeqytetas

Byadmin

Jun 12, 2021

Dinamo ka bërë goditjen e radhës në merkaton e verës.

Mësohet se klubi blu ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin e krahut të djathtë, Dorian Kërçiku.

Kërçiku u largua nga kurbinasit dhe tashmë do të rikthehet në kryeqytet, për të luajtur me dinamovitët sezonin e ardhshëm.

Dhimbje koke për Shpëtim Duron, futbollisti i Laçit thyen gishtin dhe mbyll  sezonin

Lojtari ka qenë në sezonin e fundit pjesë e Laçit, por për shkak të dëmtimeve të shpeshta, luajti pak me fanellën bardhezi.

Dorian Kërçiku është një njohje e vjetër e trajnerit Bledi Shkëmbi, pasi ka qenë pjesë e Skënderbeut për disa vite në kohët e arta të korçarëve.

Kërçiku: Në tri javët e fundit ka munguar rezultati, mjafton një fitore për  kthesën – VIP Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *