• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Nga Xhaka te Ferhan Hasani, njihuni me nëntë futbollistët shqiptarë pjesëmarrës në Europian

Byadmin

Jun 11, 2021

Ndonëse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi. Janë plot 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të tentojnë të lënë gjurmë në këtë eveniment madhështor. 

Tre lojtarë shqiptarë janë të Zvicra, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi. Ndërkohë 6 shqiptarë të tjerë janë te Maqedonia e Veriut, me këta të fundit u kualifikuan në Europian për herë të parë në histori.

No description available.

Visar Musliu, Egzon Bejtullai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë lojtarët shqiptarë që do të luajnë me Maqedoninë e Veriut në Euro 2020.

Vlen të theksohet fakti se Ferhan Hasani është pjesë e Partizanit në Kategorinë Superiore, duke përfaqësuar në një farë mënyre edhe kampionatin shqiptar të futbollit në këtë kompeticion madhështor.

Alioski, Musliu, Bejtullai dhe Hasani: TË PRESIM BARDHI (FOTO) – Gazeta  Populli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *