• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

HERONJTË KUQEZI/ Momenti kur De Biasi duhej të publikonte listën e Euro2016 (PRAPASKENA)

Byadmin

Jun 11, 2021

Ishin pikërisht futbollitët që mbajtën peshën kryesore gjatë eliminatoreve.

Shqipëria ishte kualifikuar në finalet e europianit Francë 2016. Kombëtarja kishte të grumbulluar 27 lojtarë.

Për fatin e keq 4 futbollistë do u linin jashtë listës së Europianit sepse vetem 23 do udhëtonin me ekipin në Francë.

De Biazi e la jashtë listës, ja reagimi i Amir Rrahmanit

Ishte dita e fundit që do shkonte lista në Uefa dhe De Biazi mbledh të gjithë ekipin tek dhoma e analizës. Atë ditë, një moment ankthi dhe deçiziv për gjithë sportistët sepse vendin të sigurt nuk e kishte askush.

Trajneri De Biazi tha emrat e katër lojtarëve ishin jashtë listës. Lojtarët ishin Milot Rashica, Berat Xhimshiti, Herolind Shala dhe Amir Rrahmani.

Për trajnerin ishte momenti më i vështirë në karrierë. Ishte një moment i vështirë dhe për lojtarët që u lanë jashtë të cilët humbisnin mundësinë e jetës, shansin për të luajtur në finalet e një kompeticioni të rëndësishëm ndërkombëtar, konkretisht Francë Euro 2016.

De Biasi: The victory, a gift for Spain - FSHF

E gjithë ngjarja u përjetua shumë dhe nga futbollistët e tjerët , pjesë të listët por ai që e ndjeu më shumë vendimin ishte De Biazi.

Përzgjedhja e 23 lojtarëve është proçedurë standarte që e bëjnë të gjitha ekipet pjesëmarrëse në kompeticione ndërkombëtare por në kombëtaren tonë u përjetua jashtëzakonisht shumë sepse ishte hera e parë që ekipi ynë u përballte me një situatë të tillë.

Edhe prezantuesja e trishtuar me vendimin e De Biasit (Foto) - Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *