• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Duka nga “Olimpico” në nisje të Euro2020: Mbrëmje e madhe për futbollin!

Byadmin

Jun 11, 2021

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i pranishëm në ceremoninë hapëse të Euro 2020, nëpërmjet një mesazhi në rrjetet sociale, përshëndeti startin e eventit të madh futbollistik, që shënon edhe kthimin e tifozëve në stadium.

“Të dashur miq,

Një mbrëmje e madhe sot për futbollin europian dhe jo vetëm. EURO 2020 nisi sot me një ceremoni madhështore ashtu siç i takon një kompeticioni të tillë.

Kënaqësi që Kampionati Europian e nisi rrugëtimin bashkë me tifozët në shkallët e stadiumit.

Udhë të mbarë dhe ta përcjellim gjithmonë bashkë lojën tonë të mrekullueshme.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *