• Fri. Nov 26th, 2021

AL2

…është media jote

“Vjen” përforcimi i parë në merkato për Kampionët…

Byadmin

Jun 10, 2021

Teuta fitoi edicionin 2020-2021 të Superligës së Shqipërisë.
E bukura e ketij titulli ishte që u luajt me shumë emocion gjer në ndeshjen e fundit.
Gjithçka u vendos me anë të golavarazhit sepse Teuta dhe Vllaznia e përfunduan garën me pikë të barabarta.
Ekipi durrsak do luajë në turin e parë kaulifikues të Ligës së Kamioneve.

Ilir Meta on Twitter: "Congratulations Teuta FC⚽ for winning the 🏆 of  🇦🇱! Congratulations to the "Boys of the Sea" for the important trophy and  as many other successes in the footsteps


Ajo ka zbritur sot në fushë për të nisur përgatitjet për sfidat që do të luhen më datat 6 ose 7 korrik.
Klubi gjer më tani është i plotë dhe nuk është konfirmuar zyrtarisht asnjë largim.

Mësohet se drejtuesit e ekipit durrsak po negociojnë me klubin kroat të Lokomotivës së Zagrebit, për të marrë në formë huazimi për Ligën e Kampioneve fantazistin Sherif Kallaku.

Teuta formalizes the transfer of Sherif Kallaku to Lokomotiva Zagreb - SPORT


Nëqoftëse Kallaku i cili shkëlqeu për dy sezone radhazi me Teutën do i bashkohej ekipit do ishte një përforcim shumë cilësor për kupat e Europës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *