• Sat. Dec 4th, 2021

AL2

…është media jote

Mbrojësi i Apolonisë në fokusin e “BIG”-ve të Superligës.

Byadmin

Jun 10, 2021

Eljon Sota është mbrotjësi i Apolonisë i cili spiakti në superligë.

Edhe pse ekipi fierak ra në kategorinë e parë ai bëri një sezon shumë pozitiv duke u vendosur në fokusin e ekipeve më të rëndësishme të Kampionatit Shqiptar.

EKSKLUZIVE/ Apolonia në Superiore, Eljon Sota: Sezon i vështirë, por  treguam që jemi më të mirët | Gazeta Fjala

Për Sotën i cili aktivizohet në qendër të mbrojtjes kanë shfaqur ínteres Vllaznia, Tirana dhe së fundmi Dinamo, e cila me ngjitjen në Superligë pas shumë vitesh dëshiron të ndërtojë ekip pretendent.

Dinamoja duket se ka kaluar ekipet e tjera në bisedime duke bërë ofertën më serioze dhe më të lartë.

Futbollisti fierak duket se do i shqyrtojë me qetësi të gjitha ofertat e ardhura nga Superliga por nuk përjashton mundësinë e ofertave nga klubet e huaja që do ishte një mundësi shumë e mirë për Sotën si në aspektin e karrierës dhe në aspektin financiar.

Sota: Shiritin e kapitenit ma hoqi presidenti pas Kukësit, Kamarata solli  optimizëm – VIP Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *