• Sun. Dec 5th, 2021

AL2

…është media jote

Ish-ylli i Skënderbeut drejt ekipit të kryeqytetit…

Byadmin

Jun 10, 2021

Liridon Latifi ishte ndër zbulimet e superligës shqiptare. Ai luajti për ekipin e Skënderbeut duke bërë paraqitje shumë të mira dhe duke spikatur për lojën sulmuese. Latifi u shit në kampionatin hungarez tek skuadra Pushkash por nuk arriti ti tregonte tregonte aftësitë e t’ia për arsye dëmtímesh dhe aktívizimit të pakët.

Ai luajti shumë pak me skuadrën hungareze ku pas një sezoni e gjysmë u dërgua te ekipi moldav, Sherif por sërish edhe aty nuk u aktívizua shumë.

Liridon Latifi mahnit hungarezët, bëhet hero te Akademi Pushkash –  SUPERLIGA SHQIPTARE


Latifit i mbaron kontrata në fund të qershorit dhe ai del lojtar i lirë.
Kjo është një mundësi e mirë që futbollisti kosovar të rikthehet në Shqipëri. Ai është vetëm 27 vjeç dhe mund të luajnë sërish futboll në nivele të larta dhe të dhurojë përfomanca pozitive si në kohën kur luante me korçarët. E ku ka më mirë se te ekipi i Tiranës për ta rinisur karrierën sportive. Bardheblutë nuk do ta réfuzonin një lojtar të tillë.

VIDEO/ Gol vendimtar, Liridon Latifi i siguron titullin kampion Sherif  Tiraspolit

Latifi njihet prej kohësh si me trajnerin Shehi dhe drejtorin Osmani. Te Tirana lojtarin e shohin si një përforcim të mirë dhe nëse palët bien dakord mund të vijë firma. Mes ekipit bardheblu dhe Latifit nuk ka akoma asgjë zyrtare por ardhja e lojtarit ka dakortsinë e presidentit Halili dhe stafit. Ai tek Tirana do gjente Taulant Seferin me të cilin mund të dhuronin spaktakël duke qenë një dyshe shumë “problématike” për mbròjtjet e skuadrave të superligës.

Liridon Latifi kushton dy milionë euro - infOSport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *