• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Zyrtare, mbrojtësi Obanor firmos në Kroaci

Byadmin

Jun 9, 2021

Mbrojtësi nigerian Erhun Obanor është transferuar zyrtarisht tek ekipi kroat i Nk Istras.

Obanor do ketë shok ekipi dhe ish-sulmuesin e Partizanit, Solomon.

Erhun Obanor Archives - PURE ENTERTAINMENT


Nuk bëhen të ditura akoma termat e kontratës por e rëndësishme është që Obanor pas një sezoni të suksesshëm me ekipin e Laçit ka kaluar në kampionatin kroat.

Nk Istria ka arritur të sigurojë dy përforcime cilësore si Obanor dhe Solomon të cilët kanë lënë goxha boshllek në ekipet e Laçit dhe Partizanit.

ZYRTARE/ Ish-mbrojtësi i Laçit dhe Kukësit bën hapin e rëndësishëm në  karrierë, transferohet te skuadra e…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *