• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Nuk kishte si të mungonte! Tifozi shqiptar valëvit pankartën patriotike në ndeshjen Uells-Shqipëri (FOTO)

Byadmin

Jun 6, 2021

 Shqipëria luajti ditën e sotme miqësoren ndaj Uellsit në transfertë.

Takimi i zhvilluar në Cardiff u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0 me kuqezinjët që bën një paraqitje pozitive përballë një kundërshtari që do luajë në EURO 2020.

Ndërkohë në stadiumin e Kardifit ishin të pranishëm 11 mijë tifozë.

May be an image of outdoors, stadium and text that says 'RUBICON WALES TKZ ON TOUR'

Sigurisht nuk mund të mos mungonin as tifozët kuqezi të cilët mund të kenë udhëtuar drejt Uellsit, ose jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar.

Një foto mjaft e veçante dhe domethënëse është shpërndarë në rrjete sociale nga tifogrupi ‘’Tifozat Kuq e Zi’’.

Si duket tifozi ka menduar një mënyrë mjaft origjinale për t’i shprehur dashurinë Shqipërisë, duke vendosur një flamur kuqezi me mbishkrimin ‘’ti je vaksina ime’’.

May be an image of 1 person, outdoors and text that says 'nsult specialists GUE TRADE VISIT 45:00 VISIT VIE MALAYS RROGUE TRADER YOU AREMY ARE VACCINE TK'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *