• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Gara për kreun e PD, Basha: Testi i parë pas vjédhjes së ‘25 prillit’ nga Rama!

Byadmin

Jun 4, 2021

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon në “Facebook” fotografi nga takimet me qytetarët, ndërsa thekson se zgjedhjet e 13 qershorit për kryetarin e ri të PD, janë testi i parë pas vjédhjes së zgjedhjeve nga Edi Rama.

Sipas tij, këto zgjedhje do të përcaktojnë nëse opozita do vazhdojë të lùftojë me fòrcë, apo do të lejojë Ramën të realízojë planin e tij dhe ta dobësojë opozitën.

‘Kjo garë është testi i parë pas vjédhjes së zgjedhjeve nga Rama: do vazhdojmë të luftojmë më gjithë forcën tonë, apo do lejojmë Ramën të realizojë planin e tij dhe ta dobësojë opozitën’, shkruan Basha në Facebook.

May be an image of 2 people, people standing and outdoors

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Kjo garë është testi i parë pas vjédhjes së zgjedhjeve nga Rama: do vazhdojmë të lùftojmë më gjithë forcën tonë, apo do lejojmë Ramën të realizojë planin e tij dhe ta dobësojë opozitën.

Përgjigja jonë do të jetë e qartë: do zgjedhim që të vazhdojmë të bashkuar bétejën kundér regjimit Rama-Doshi. Do të vazhdojmë të luftojmë me gjithë forcën tonë. Dhe do të fitojmë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *