• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

ZYRTARE: Odise Roshi largohet nga Hungaria…

Byadmin

Jun 2, 2021

Odise Roshi i cili do të mungojë në miqësoren mes Shqipërisë dhe Uellsit, ka mbyllur aventurën me skuadrën hungareze të DVTK.

Rrëzimi një kategori më poshtë i skuadrës ku luajti i huazuar në gjysmën e dytë të këtij sezoni, ka bërë që mesfushori i kombëtares kuqezi të rikthehet në Rusi tek Akhmat Grozny me të cilët ka kontratë deri në verën e vitit 2022.

Me rrëzimin një kategori më poshtë DVTK e ka të pamundur të mbajë Roshin edhe në sezonin kjo edhe për faktin se futbollisti shqiptar ka një pagë shumë të lartë.

Anësori i Kombëtares nuk u aktivizua me kohë të plotë në kampionatin hungarez, ku kampione u shpall skuadra Ferencvaroshit, skuadër ku aktivizohet sulmuesi tjetër i Kombëtares, Myrto Uzuni.

Sipas portalit ‘’Transfermarket.com’’, hungarezët e Diosgiorit nuk do ta shfrytëzojnë mundësinë për blerjen e kartonin të Roshit, i cili rikthehet në kampionatin rus teksa ende nuk dihet nëse do të vazhdojë karrierën tek Akhmat Grozni apo do të transferohet tek ndonjë skuadër tjetër.

Kujtojmë që ai u aktivizua vetëm 463 minuta dhe 11 ndeshje me Diosgyori VTK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *