• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Shkodra zjàrr! Dy kupa brenda 24-orëve për…Vllazninë! (VIDEO)

Byadmin

Jun 1, 2021

Shkodra duket se ka rezervuar Kupën e Shqipërisë këtë sezon.

Klubi i Vllaznisë ka arritur të ngrejë lart trefeun dy herë brenda 24 orëve.

Mbrëmjen e djeshme ishte ekipi i udhëhequr nga Brdariç ai që mposhti Skënderbeun në finale dhe bëri të vetin këtë kupë, ndërsa sot të njëjtin sukses e përsërisin 19-vjeçarët.

May be an image of 22 people and people standing

Vllaznia U19 ka mposhtur me shifrat 1-0 në “Elbasan Arena” bashkëmoshatarët e Tiranës.

Kjo e “klasike” e futbollit shqiptar e zhvilluar në finalen e Kupës së Shqipërisë për 19-vjeçarët është vendosur në minutën e 24, kur Delaj e dërgoi topin në rrjetën e bardhebluve.

Te Vllaznia ka funksionuar çdo gjë në mënyrën më të mirë të mundshme për këtë sezon, e duket se në rrugë të mbarë janë edhe ekipet zinxhirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *