• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

ZYRTARE: Nwabueze habit me ekipon e ri, ja ku u transferua…

Byadmin

May 29, 2021

Ish0-sulmuesi i Laçit, Kirian Nuabueze është bërë me ekip të ri ditën e sotme.

“Këpuca e Artë” e sezonit të kaluar në Superiore, ka firmosur ditën e sotme më skuadrën nga Malajzia, Kuala Lumpur.

Ka qenë vetë klubi, që nëpërmjet faqes zyrtare, ka prezantuar sulmuesin 28-vjeçar.

Kujtojmë se Nuabueze mbylli kontratën me Laçin pak javë më parë, ku gjatë këtij sezoni në shumicën e ndeshjeve ka qenë jashtë, për shkak të dëmtimit dhe pezullimeve.

Sulmuesi ishte pjesë e kurbinasve për 2 sezone, teksa më herët është aktivizuar edhe në kampionatin e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *