• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Tirana nis kontaktet me Thomas Brdariç!

Byadmin

May 29, 2021

Tirana vazhdon që të mos konfirmojë trajnerin për sezonin e ri. Të shumtë janë ata që mendojnë se Orges Shehi duhet të vazhdojë punën.

Mësohet se presidenti Refik Halili e ka pyetur për merkaton. Nga ana tjetër konfirmim nuk ka. Trajnerit i mbaron kontrata deri në 31 maj, por ai ka oferta edhe në Kosovë.

Sipas asaj që raporton ‘Panorama Sport’ se drejtuesit e Tiranës kanë tentuar Tomas Brdariçin.

Thomas Brdaric - Trainer - FC Rot-Weiß Erfurt e.V. | XING

Po, është e vërtetë, ose të paktën kështu bëjnë me dije disa burime në klubin bardheblu.

Mësohet se presidenti Refik Halili dhe pjesë nga stafi i tij drejtues kanë takuar rastësisht trajnerin gjerman.

Në diskutim e sipër, Halili me batutë apo jo i ka kërkuar gjermanit nëse është i interesuar për të qenë trajner i Tiranës.

Thomas Brdaric: E di ku kam ardhur, i sjell energji të re Vllaznisë - Abc  News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *