• Sat. Dec 4th, 2021

AL2

…është media jote

ZYRTARE: Juventus merr vendimin për Andrea Pirlo!

Byadmin

May 28, 2021

Tashmë është zyrtare, Andrea Pirlo nuk është më trajner i Juventusit.

Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi bardhezi me anë të një komunikatën në sajtin e saj zyrtar, duke falënderuar trajnerin italian për eksperiencën në drejtimin e “Zonjës së Vjetër”. Me shumë gjasa vendin e Pirlos në pankinë pritet ta zërë Masimiliano Alegri i cili pritet të rikthehet tek Juventusi aty ku fitoi dhe 5 tituj kampion të Serisë A.

KOMUNIKATA ZYRTARE E JUVENTUSIT –

“Faleminderit Andrea! Këto janë fjalët që të gjithë ne prononcojmë në përfundim të një eksperience speciale të përjetuar së bashku.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *