• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Njihuni me ja verdiktet dhe shpërblimet e ekipeve të Superligës në Europë (FOTO)

Byadmin

May 28, 2021

Me mbylljen e javës së fundit të Kategorisë Superiore, tashmë janë sqaruar edhe verdiktet për skuadrat shqiptare që do të marrin pjesë në Kupat e Europës, si dhe shpërblimet minimale që këto ekipe kanë të sigurta nga arritjet e tyre.

Teuta, si kampione e Shqipërisë, aventurën europiane e nis nga turi i parë eliminator i Championsit.

Vllaznia, si vend i dytë, që mund të fitojë edhe Kupën, bashkë me Partizanin e vendit të tretë shkojnë në raundin e parë të Konferencë Ligës.

Edhe Laçi shkon në raundin e parë të Konferencë Ligës, jo nga renditja, por cilido qoftë fati i Kupës, përfiton nga dënimi i Skënderbeut.

VERDIKTET

Teuta – Champions

Vllaznia, Partizani dhe Laçi – Konferencë Ligë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *