• Sat. Nov 27th, 2021

AL2

…është media jote

Reja publikon listën e të grumbulluarve, ka risi në emra (FOTO)

Byadmin

May 26, 2021

Trajneri i Shqipërisë, Edy Reja, ka bërë publike listën paraprake të Kombëtares për dy miqësoret e muajit qershor, përballë Uellsit (5 qershor) dhe Çekisë (8 qershor).

Janë 25 futbollistë të thirrur “nën armë” për këto teste, por lista pritet të pësojë ndryshime në përfundim të javës së fundit të Superiores.

Rikthime në kombëtare dhe disa emra jashtë, kryesisht për arsye fizike, si Mihaj, Hysaj apo Dermaku. Bie në sy grumbullimi i dy portierëve nga Superiorja, Sheri dhe Harizaj.

Portierë: Etri Berisha, Alen Sherri, Gentian Selmani, Romeo Harizaj

Mbrojtës: Elseid Hysaj, Berat Gjimshiti, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Frederic Veseli, Albi Doka, Arlind Ajeti, Lorenc Trashi

Mesfshorë: Amir Abrashi, Ermir Lenjani, Odeise Roshi, Keidi Bare, Ylber Ramadani, Qazim Laçi, Sherif Kallaku, Endri Çekiçi Sulmues: Sokol Cikalleshi, Armando Broja, Taulant Seferi, Rey Manaj, Bekim Balaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *