• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

FSHF-ja i dërgon letër Ministrisë së Shëndetësisë, ja kërkesa (DETAJET)

Byadmin

May 25, 2021

Pas kërkesës që nuk u plotësua sa i përket kthimit të tifozëve te Shqipëri-Angli, FSHF ka marrë një tjetër hap duke i dërguar letër zyrtare Ministrisë së Shëndetësisë. 

Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar një eletër zyrtare Ministrisë së Shëndetësisë ku i kërkon praninë e tifozëve në finalen e Kupës së Shqipërisë.

Air Albania Stadium | www.lanazione.it/firenze/sport/stadio-… | Flickr

Finalja midis Skënderbeut dhe Vllaznisë do të luhet në datën 31 maj në stadiumin kombëtar “Air Albania”  në orën 19:00.

Mbetet ende të shihet përgjigja që do të vijë nga ana e Ministrisë së Shëndetsisë mbi këtë diskutim, ndërsa janë ulur ndjeshëm rastet e prekjes me COVID-19.

Gjithashtu FSHF merr përsipër gjithçka sa i përket shëndetit të lojtarëve, stafeve të ekipeve dhe tifozëve, duke garantuar për rregullat strikte në “Air Albania”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *