• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

EKSKLUZIVE/ Çelhaka pranë largimit nga Tirana, ja oferta e klubit turk për të (DETAJET)

Byadmin

May 25, 2021

Jurgen Çelhaka është pa dyshim një nga zbulimet e sezoneve të fundit tek Tirana.

Mesfushori që vitin e kaluar doli kamion me ekipin e TIranës pritet që të luaj në një kampionat më të fortë se Superliha sezonin e ardhshëm.

Sipas asaj që mëson ‘AL2 Media’ pranë klubit të Tiranës, në drejtim të Çelhakës ka ardhur një ofertë nga Superliga turke.

jurgen celhaka - TiranaNews

Ekipi që e kërkon Çelhakën është Sivaspori. Ekipi turk këtë sezon e mbylli renditjen në vendin e 5-të dhe drejtuesit janë tepër ambiciozë.

Nga sa mësohet, Jurgen Çelhaka do firmosë një kontratë 4-vjeçare dhe do përfitojë 400 mijë Euro, ndërsa Tirana do përfitojë 350 mijë Euro për kartonin e tij.

Në lojë janë edhe skuadra të tjera nga Kroacia, Seria B apo klube nga Lindja e Mesme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *