• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Mbledhja e kryesisë së PD në orën 18:00, ja çfarë pritet të ndodhë (VIDEO)

Byadmin

May 23, 2021

Duke nisur nga ora 18:00, në selinë e Partisë Demokratike do të zhvillohet mbledhja e kryesisë.

Gazetari Osman Stafa, raporton për “BalkanWeb”, se gjatë kësaj mbledhje pritet që të aprovohet nga kryesia kandidatët për deputetë, që deri më tani, kanë depozituar kërkesën për të qenë në krye të PD.

Kandidatët deri më tani janë emra të njohur brenda PD, duke nisur nga kryetari aktual, Lulzim Basha, i cili do të tentojë të fitojë mandatin e tretë në krye të partisë.

Fatbardh Kadilli, i cili e ka shprehur hapur pakënaqësinë ndaj Bashës dhe shpalli kandidaturën fill pas rezultatit zhgënjyes në zgjedhjet e prillit.

Edith Harxhi, e cila prej 30 vitesh është pjesë e PD dhe e angazhuar politikisht.

Emri surpriz, ishte ai i Agron Shehaj, i cili e shpalli kandidaturën ditën e djeshme, ndërsa Ibsen Elezi do të tentojë të jetë në krye të një nga partive më të madhe në vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *