• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Italia fiton ‘Euroviosion 2021’, ja në cilin vend u rendit Shqipëria (FOTO)

Byadmin

May 22, 2021

Pas një nate të gjatë plot emocione është shpallur fituesi i Eurovision 2021. Shteti fitues është Italia.

Në mesin e shumë përfaqësuesve, Maneskin arriti që të marrë çmimin kryesor.

Plot 26 artistë nga 26 shtete të ndryshëm u ngjitën në skenën e madhe të festivalit evropian, që këtë vit u mbajt në “Ahoy Arena”, në Rotterdam të Holandës.

Finalja e këtij viti u organizua me prezencën e dy shqiptarëve: Anxhela Peristerit, e cila përfaqëson Shqipërinë, dhe Gjon’S Tears, i cili përfaqëson shtetin e Zvicrës.

Anxhela Peristeri dhuroi një performancë eléktrizuese në “Eurovision”. Këngëtarja shqiptare me këngën e saj “Karma” u rëndit e 21-ta.

Shqipëria mori gjithsej 22 vota nga votat e shteteve, ndërsa 35 vota nga publiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *