• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

A do e dorëzojë mandatin Sali Berisha? Përgjigja e Berishës është epike…

Byadmin

May 21, 2021

Sali Berisha e ka mbyllur konferencë me një batutë të tij, duke deklaruar se nuk do të dorëzojë mandatin.

I pyetur nga gazetarët nëse do të jap dorëheqjen nga mandati i deputetit i fituar në zgjedhjet e 25 prillit, Berisha tha se do ta dyfishojë atë.

Gazetarja: Pasi të vesh dinjitetin në vend, do heqësh dorë nga mandati?

Berisha: Unë tash se the, a do e dyfishosh…

Berisha tha se akuzat e Blinken s'kanë asnjë bazë, ja arsyeja pse vendimi i  DASH nuk mund të apelohet! - Top Channel

Pas deklaratës së një dite më parë Berisha e sfidonte Blinken që të paraqiste dokumenta në lidhje me këtë çështje.

Padinë kryeministri ka vendosur që ta ngrejë në një vend neutral si Franca, dhe siç tha Berisha, pas konsultimeve me avokatin e tij Batonnier Jean Yves le Bourgne.

Sipas asaj çfarë i ka thënë Le Bourgne, që është dhe kreu i dhomës së avokatëve penalë në Francë, në lidhje me këtë vendim zoti Blinken nuk është i mbrojtur nga asnjë imunitet diplomatik apo shtetëror.

Berisha paralajmëroi padi ndaj Blinken, reagon DASH: Nuk jemi në dijeni -  Tv Klan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *