• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Andi Lila: Politikën apo sportin? Ja kë zgjedh…

Byadmin

May 20, 2021

Andli Lila ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Roped with Olsi’.

Ish-futbollisti Kombëtares gjatë emisionit u përgjigj disa pyetjeve të moderatorit Olsi Bylyku.

Një ndër pyetjet drejtuar ish-yllit të Kombtares ishte edhe pyetja me spec se kë do zgjidhte në mes sportit dhe politikës dhe përgjigja e tij ishte epike:

https://www.photojoiner.net/image/nXDImUz4

Olsi Bylyku: Kë do zgjidhje mes sportit dhe politikës?

Andi Lila: Në këtë stad të jetës do zgjidhja politikën sportive…Nuk mund ti ndaj dot. Nga sporti kam thënë se do e lë në moshë shumë të madhe por për shkak të një dëmtimi nuk ia arrita dot.

Kujtojmë që Andi Lila së fundmi është angazhuar edhe në skenën politike. Ai ka qenë një nga mbështetësit më të mëdhenj të Lulzim Bashës ku ky i fundit e ngarkoi edhe me detyrën e rëndësishme, atë të koordinatorit Kombëtar për Sportin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *