• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

U largua nga Laçi, ja ku pritet të luaj Nwabueze (VIDEO)

Byadmin

May 17, 2021

Kirian Nuabueze, me shumë gjasa do të vijojë karrierën në Katar. Ka qenë vetë sulmuesi, i cili nëpërmjet një story në rrjetin social “Instagram”, ka zbuluar se ishte duke udhëtuar drejt Dohas.

Në videon e publikuar, “Këpuca e Artë” e sezonit të kaluar, shkuan se i është rikthyer sërish punës, duke hedhur dritë kështu për të ardhmen e tij.

Nwabueze: Nuk luaj për Shqipërinë! Unë te Partizani? Kurrë mos thuaj kurrë  - Abc News

Gjasat janë të mëdha që në orët në vijim, Nuabueze të nisë aventurën e tij të re, pas eksperiencës me Laçin.

Kujtojmë që sulmuesi ishte pjesë e kurbinasve për 2 sezone, teksa më herët është aktivizuar edhe në kampionatin e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *