• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

‘Mos e rrethoni! Mos e rrethoni!’! Momenti kur aktori nga Shkodra plàgoset dhe shtrihet në tokë (VIDEO)

Byadmin

May 17, 2021

Një íncídent i fríkshëm ka ndodhur pasditen e djeshme menjëherë pas shfàqjes së teatrit “Migjeni”, të quajtur “Anmiku në Shtëpi” e Ernest Koliqit.

Një copë muri u shképut nga fasada e një ndërtese të vjetër në lagjen “Gjuhadol” dhe godíti në trup aktorin Nikolin Ferketa, i cili mori një démtim, por është jashtë rrezíkut për jetën.

Aty afër ishin edhe fëmijë të vegjël, të cilët kishin ardhur me prindërit e tyre për të ndjékur këtë shfàqje.

INCIDENT NË SHKODËR/ Bien pjesë të fasadës, lëndohet aktori gjatë interpretimit

Shpeshherë është ngrítur ky alàrm për ndërtesat e vjetra që nuk kanë asnjë lloj sigurie në Shkodër dhe në total janë të paktën 28 të tilla.

Institucionet vijojnë të héshtin ndàj kësaj pròblematika ndërsa kalimtarët janë të rrezíkuar gjithmonë.

Ngjàrja ka ndodhur paraditen e sotme gjatë interpretimit të një dràme, teksa trupa po jepte shfaqje në zonën muzeale të qytetit, një bllok betoni u shkëpùt nga një ndërtesë historike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *