• Sat. Nov 27th, 2021

AL2

…është media jote

Andi Lila: Duka e bëri Kombëtaren si Reali e Barcelona ndërsa Superliga është zero…

Byadmin

May 4, 2021

Futbolli në Shqipëri është kthyer në temë debati në studion e Procesi Sportiv. Të ftuar në panel kanë qenë dhe Fidel Ylli, deputet dhe njëherazi kreu i KOKSH, si edhe Andi Lila, ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi.

Fidel Ylli është shprehur se bota e futbollit ka frikë nga Armand Duka, ndërsa I menjëhershëm ka qenë reagimi i kavajasit që ka theksuar se Duka e ka bërë Kombëtaren si Real Madrid dhe Barcelona ndërsa kampionati shqiptar është zero sepse Duka nuk e ka pasur mbështetjen e Qeverisë.

Debati:

Fidel Ylli: Ju keni frikë nga Armand Duka, i pari ti që thua nuk dua të flas me emra. FIFA dhe UEFA e kanë me tre mandate e ky e ka 5. 20 vjet. Rri edhe 25 të tjera se ju rrini.

Andi Lila: Për sa i përket ekipit Kombëtar, Armand Duka është hero. E ka bërë si Reali i Madridit e Barcelona. Sa i përket kampionatit shqiptar është zero, zero po të them. Pse? Sepse shteti nuk ka ndihmuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *