• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Super Cikalleshi! Sulmuesi Kombëtares jep ‘show’ në vetëm 6 minuta! (VIDEO)

Byadmin

Apr 20, 2021

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi sapo ka shënuar gol dhe ka dhënë një asist në ndeshjen që ekipi i tij Koniaspor po luan  ndaj Rizesporit në Super Ligën turke.

Në minutën e 6-të të takimit Cikalleshi asistoi për shokun e tij të skuadrës Guilerme, i cili kaloi miqtë në avantazh, ndërsa në minutën e 12-të sulmuesi 30 vjeçar u bë protagonist vetë duke shënuar golin e dytë për skuadrën e tij.

Ky është goli i 6-të për Cikalleshin në këtë sezon me Koniasporin ndërkohë ka dhënë dhe dy asist.
Kujtojmë se ndeshja Rizespor-Koniasport po luhet teksa e rezultati është 1-2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *