• Thu. Dec 2nd, 2021

AL2

…është media jote

Ndryshon totalisht formacioni i Shqipërisë ndaj Anglisë, ja surprizat e Rejas

Byadmin

Mar 28, 2021

Reja pritet të bëjë ndryshime të mëdha në krahasim me formacionin që përdori kundër Andorrës, përveç Kumbullës që nuk është i disponueshëm për shkak dëmtimi, pritet të jetë jashtë edhe Lenjani, Memushaj, dhe dyshja e sulmit Cikalleshi dhe Manaj.

“Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht formacionin se si pritet te luaje Shqipëria kundër Anglisë, me një modul të ri nga 3-4-1-2 në 5-4-1.

Në portë pritet të jetë Berisha, mëm pas mbrojtja pritet të përbëhet nga Doka në të djathtë, në qendër Ismajli, Gjimshiti, Veseli dhe në të majtë Hysaj. Mesfusha është me Uzunin, Baren, Laçi, Kamberi dhe në sulm i vetëm pritet të jetë Broja.

FORMACIONI I MUNDSHËM –

MODULI – 5-4-1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *