• Wed. Dec 1st, 2021

AL2

…është media jote

Basha “9”-ta e Shqipërisë, Kombëtarja dhuratë speciale për kreun e PD (VIDEO)

Byadmin

Mar 28, 2021

Kryetari i PD, Lulzim Basha, është suprizuar sot nga lojtarët e Kombëtares shqiptare të futbollit duke i dhuruar bluzën kuqezi me numrin 9 dhe me emrin Basha.

Bluza e firmosur nga lojtarët, stafi i Konbëtares dhe drejtuesit e FSHF, i është dhuruar Bashës nga ish-futbollisti kuqezi, Andi Lila gjatë momentit kur kreu i PD, ishte bashkë me disa emra të njohur të sportit shqiptar, për të parë ndeshjen Shqipëri-Angli, që po luhet në Tiranë.

Bluza mban numrin 9 ashtu si edhe numri i PD në zgjedhjet e 25 prillit.

“Tani ka lezet. I morëm edhe masat,”-dëgjohet teksa thotë Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *