• Wed. Nov 24th, 2021

AL2

…është media jote

Ndahet nga jeta humoristi i njohur kosovar, zbulohet e shkuara e tij si futbollist me…

Byadmin

Mar 26, 2021

Sot u bë i ditur lajmi i ndarjes nga jeta të humoristit të njohur kosovar, Rasim Thaçi.

Thaçi i njohur me emrin e artit “Cima”, dështoi në betejën kundër Covid-19 duke u shkaktuar plagë të mëdhaja miqve dhe dashamirësve të tij.

May be an image of 1 person and playing soccer

Por në një rishikim për jetën e tij rezulton se humoristi Thaci, në moshën e re ka luajtur si futbollist për skuadrat e kryeqytetit, Prishtinën dhe Flamurtarin, teksa para disa kohësh në një interviste të dhëne, ai kishte deklaruar se nuk ishte serioz në fushë dhe kishte ndjekur rrugën e artit duke u bërë aktor humori.

“Kam bërë gabime në fushë. I dhuroja topin portierit në momentin kur mundesha të shënoja. Mos serioziteti im në fushë më pengoi. Njëherë i dhashë vetes gol, vetëm për të bërë sensacion për publikun”, shprehej “Cima”.

May be an image of one or more people, people playing football, people standing and people playing soccer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *